Breaking News
Ακολουθήστε μας στο facebook

ΑΟ Λαμίας: Ήττα από το Αιγάλεω

“Πάλεψε, ηττήθηκε αλλά έχει και συνέχεια” αναφέρουν οι άνθρωποι του ΑΟ Λαμίας…

Τα κορίτσια του Ηλία Αγγέλη μετά από ένα δύσκολο παιχνίδι,  γνώρισαν την ήττα με 3-1 από το Αιγάλεω.

Στο 1ο σετ, το Αιγάλεω μπήκε δυναμικά και κέρδισε σχετικά εύκολα με 25-12.

Στο 2ο σετ η ομάδα μας συνήλθε,αντεπιτέθηκε αλλά ορισμένες περίεργες αποφάσεις της στέρησαν το δικαίωμα της ισοφάρισης,για να καταλήξει και το 2ο σετ στους γηπεδούχους με σκορ 26-24.

Στο 3ο σετ, ο ΑΟ Λαμίας βρήκε το τρόπο να μειώσει στα σετ,βγάζοντας πολλή ενέργεια μέσα στον αγωνιστικό χώρο κερδίζοντας με σκορ 27-29. Το 4ο σετ ήταν πραγματικό ντέρμπι,με την ομάδα μας αρχικά να ξεφεύγει στο σκόρ με 15-20 αλλά τη γηπεδούχο ομάδα να βρίσκει τα αποθέματα,να γυρίζει τον αγώνα και να κατακτά το σετ με σκορ 25-21 και παράλληλα να παίρνει και τη νίκη!

“Η βελτίωση είναι εμφανής και η αντίδραση θα είναι άμεση” αναφέρει η διοίκηση.