Breaking News
Ακολουθήστε μας στο facebook

Ήττα για την Αναγέννηση Λαμίας από το Καναλάκι

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ:  Καναλάκι-Αναγέννηση Λαμίας 62-57

Η Αναγέννηση Λαμίας δεν τα κατάφερε χάνοντας από το Καναλάκι με 62-57, σε ένα αγώνα που παρουσίασε δύο διαφορετικά πρόσωπα.

Ένα κακό επιθετικά το πρώτο ημίχρονο, που την έφερε πίσω στο σκορ με 37-23 και ένα πολύ καλό στη συνέχεια, όταν κατάφερε να μπει και πάλι στη διεκδίκηση του ματς, να προηγηθεί και με +5 πόντους στο 1:45 για τη λήξη, για να ηττηθεί τελικά στα σημεία με 62-57, κλείνοντας με ήττα τον πρώτο γύρο (εκκρεμεί ένας εξ αναβολής αγώνας) αλλά με θετικό πρόσημο τη μέχρι τώρα πορεία της.
Το πρώτο 10λεπτο ήταν πιο ισορροπημένο, με την Αναγέννηση να μην έχει λύσεις στην επίθεση και να μένει πίσω στο σκορ με 19-12.
Στη συνέχεια, το Καναλάκι επέβαλε πλήρως το ρυθμό του για να προηγηθεί στο ημίχρονο με 37-23.
Η Αναγέννηση αντέδρασε στο β’ ημίχρονο, έδειξε το καλό της πρόσωπο και κατάφερε να επιστρέψει στο ματς.
Στο 30′ μείωσε το σκορ σε 44-42, διεκδίκησε τη νίκη μέχρι τέλους, για να γνωρίσει τελικά την ήττα με 62-57, σε ένα αγώνα που έλεγχε και που θα μπορούσε στο τέλος να είχε κατακτήσει, καθώς στο 1:45 πριν το φινάλε η ομάδα του Κουμπούρα είχε προσπεράσει στο σκορ με 5 πόντους!
Στα τελευταία δευτερόλεπτα όμως, το ένα λάθος διαδέχονταν το άλλο με το Καναλάκι να παίρνει τη νίκη με +5 πόντους.
Πρώτος σκόρερ από την Αναγέννηση Λαμίας, που αγωνίστηκε την τελευταία στιγμή χωρίς τον Φετοκάκη, ο Κουμπούρας με 16 πόντους, ενώ από το Καναλάκι ο Πάνου με 25 πόντους.
Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Λιότσιος-Διαμαντής.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-12, 37-23, 44-42, 62-57.

ΚΑΝΑΛΑΚΙ (Τζομάκας): Ματσάγγας 7 (1), Κασκάνης 9 (1), Χρήστου 2, Ροντογιάννης 7 (1), Κακιούζης 4, Δάσκαλος 8 (1), Πάνου 25 (1).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας): Λιάπης 3, Αντωνόπουλος 2, Κουμπούρας 16 (3), Μεϊντάνης 2, Τσιότας 4 (1), Πελεκούδας 10, Χρυσοσπάθης, Χατζόπουλος 7 (2), Καλλίλας, Κοντολάτος 13 (1).

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ (4ος ΟΜΙΛΟΣ): Αποτελέσματα & βαθμολογία (9η αγωνιστική)

10 Α.Σ. Νίκαιας 9 9 599-711 0-9

***ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΛΜΥΡΟΣ ΈΧΟΥΝ ΈΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΑ ΤΗΣ 8ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΈΧΕΙ ΟΡΙΣΘΕΙ ΝΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ 30/01/2022 ΚΑΙ ΩΡΑ 15:30 ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΛΑΜΙΑΣ «ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΕΙΟ»