Breaking News
Ακολουθήστε μας στο facebook

Κ19: Ήττα του ΠΑΣ Λαμία από τον Ολυμπιακό με 3-1

Ήττα εκτός έδρας από τον Ολυμπιακό για την Λαμία στην Κ19

Για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών Κ19 της Suer League η ομάδα της Λαμίας αγωνίστηκε εκτός έδρας με τον Ολυμπιακό από τον οποίο και ηττήθηκε με σκορ 3-1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 10ο λεπτό με τον Κωστούλα και διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 25′ με τον Μοίρα. Στο 30΄ ο Πατήρας με ένα δυνατό σουτ στη κίνηση έκανε το 3-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στις αρχές του β΄ ημιχρόνου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λαμπρόπουλου για το τελικό 3-1.

Η σύνθεση της ομάδας μας:

ΠΑΣ Λαμία (Απόστολος Παπανικολάου): Καραγιάννης, Ζαλοκώστας, Λαμπρόπουλος, Σεντής (83′ Γαλαριώτης), Ρωμανός, Τσάτσος (91′ Τσάμαλης), Μαργαρίτης (69′ Αποστόλου), Δρόσος, Νικολόπουλος, Κοντονίκος, Βρέττας (83′ Καψαλιάρης).