Breaking News
Ακολουθήστε μας στο facebook

Νίκη για την Αναγέννηση Λαμίας στον πρώτο της αγώνα στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Νίκη-θρίαμβος! (Ολυμπιακός Βόλου-Αναγ. Λαμίας 55-58)

Νίκη-θρίαμβος για την Αναγέννηση Λαμίας στην πρώτη της εμφάνιση στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, με την ομάδα του Κουμπούρα να παίρνει μεγάλο διπλό μέσα στο Βόλο απέναντι στον τοπικό Ολυμπιακό με 55-58!

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, όμως τα πάντα κρίθηκαν στα τελευταία καθοριστικά δευτερόλεπτα!

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 55-54 για να δώσει εκ νέου το προβάδισμα στην Αναγέννηση ο Σκαρμούτσος (55-56).

Οι γηπεδούχοι έχασαν την επίθεση, έκαναν φάουλ στον Φετοκάκη που με 2/2 βολές στα 5” για το τέλος διαμόρφωσε το τελικό 55-58 καθώς στον εναπομείναντα χρόνο οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να βρουν το δρόμο προς το αντίπαλο καλάθι, με την Αναγέννηση να πανηγυρίζει την πρώτη και συνάμα ιστορικής σημασίας νίκη της στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής!

Η Αναγέννηση είχε ξεκινήσει καλύτερα τον αγώνα, παίρνοντας το προβάδισμα από την αρχή (9-19 στο 10′), ενώ έκλεισε το ημίχρονο στο +4 (27-31).

Η ομαδα του Κουμπούρα διατήρησε το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του β’ ημιχρόνου, για να έρθουν οι τελευταίες καθοριστικές φάσεις, με τον Σκαρμούτσο αρχικά και τον Φετοκάκη έπειτα, που έδωσαν τη μεγάλη εκτός έδρας νίκη στην ομάδα της Λαμίας!

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Χατζηκώστας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-19, 27-31, 43-47, 55-58.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Βλιώρας): Γκοντόπουλος Α. 3 (1), Ιατσόγλου Θ. 9 (1), Τσιακλαγκάνος Γ. 4, Καραμήτσος Δ., Ευαγγελινός Ε. 2, Σταθούρας Α., Σιμάκης Χ. 10, Μούμογλου Α. 12, Παρασκευάς Γ. 15.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας): Φετοκάκης Α. 13 (1), Λιάπης Ν. 3 (1), Αντωνόπουλος Α., Διαμαντής Β. 12 (3), Νικολάου Α. 2, Τσιότας Γ., Μεϊντάνης Κ. 4, Γαλάνης Ν. 2, Καλλίλας Ε., Κοντολάτος Σ. 14 (1), Σκαρμούτσος Κ. 8.

Ακολουθήστε μας  στο facebook

_____________________

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ (4ος Όμιλος): Αποτελέσματα & Βαθμολογία (28/10 εξ αναβολής)

Η Αναγέννηση Λαμίας έδωσε τον πρώτο της αγώνα για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής αντιμετωπίζοντας εκτός έδρας τον Ολυμπιακό Βόλου, ενώ συνολικά σήμερα διεξήχθησαν τρία εξ αναβολής παιχνίδια από την 1η αγωνιστική.