Σάββατο , 27 Απριλίου 2024
Breaking News
Ακολουθήστε μας στο facebook

Α.Ο. Λαμίας: Πάλεψε για την πρόκριση στο Κύπελλο, αλλά δεν τα κατάφερε

Έχασε με 1-3 σετ από την ομάδα ΑΣ ΠΡΩΤ/ΤΕΔ ΠΕΥΚΩΝ το απόγευμα της Τετάρτης 24/1/2024

“Ο Α.Ο. Λαμίας 2013 ΙΝΤΕΡΚΑΤ πάλεψε με όλες του τις δυνάμεις για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος αλλά οι λεπτομέρειες και κάποιες διαιτητικές αποφύσεις του στέρησαν το δικαίωμα να διεκδικήσει τη νίκη-πρόκριση!” όπως αναφέρει η ομάδα του Α.Ο. Λαμίας.

Και συνεχίζει:

“Στο 1ο σετ, οι αθλήτριες του Κώστα Αγγουρά έδωσαν μια πραγματική μάχη και κατάφεραν να δικαιωθούν κερδίζοντας το σετ με σκορ 25-22. Στο 2ο σετ, οι δυο ομάδες έπαιξαν καταπληκτικό βόλεϊ,έδωσαν τη δική τους «μάχη» αλλά στο κρίσιμο σημείο η ομάδα μας «φωνάζει» για μια φάση που έκρινε την έκβαση του σετ,δίνοντας την ευκαιρία στα Πεύκα να ισοφαρίσουν με επιμέρους σκορ 26-28. Στο 3ο σετ τα Πεύκα έχοντας ψυχολογία από την ισοφάριση,κέρδισαν εύκολα το σετ και έκαναν το 1-2 με επιμέρους σκορ 12-25. Στο 4ο σετ, οι αθλήτριες της ομάδας μας αντέδρασαν,προσπάθησαν για την ισοφάριση αλλά κάποιες λεπτομέρειες τους στοίχισαν τον αγώνα και την πρόκριση,χάνοντας τον αγώνα με 1-3.

ΥΓ1: Μετά τον αποκλεισμό μας στο Κύπελλο,άπαντες στην ομάδα στρέφουμε την προσοχή μας στο πρωτάθλημα που ούτως ή άλλως είναι ο πρωταρχικός μας στόχος να σώσουμε τη χρονιά! Όλοι μαζί θα το καταφέρουμε,και είναι μια υπόσχεση που την δίνουμε τόσο στον κόσμο μας όσο και στους ίδιους μας τους εαυτούς!

ΥΓ2: Ευχόμαστε όλοι τα περαστικά μας στην αθλήτριά μας Σοφία Μαραθοκαμπίτου για τον τραυματισμό της και της ευχόμαστε ταχεία ανάρρωση…”