Breaking News
Ακολουθήστε μας στο facebook

Α.Ο. Λαμίας: «Πάλεψε όσο άντεξε…» – Ήττα από την ΑΕΚ

Μια ακόμα ήττα για την ομάδα του Α.Ο. Λαμίας που πάλεψε με όλες της τις δυνάμεις απέναντι στην ΑΕΚ αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό!

Στο 1ο σετ,τα κορίτσια του Ηλία Αγγέλη ξεκίνησαν δυνατά, έβαλαν δύσκολα στις φιλοξενούμενες αλλά εν τέλει δεν ολοκλήρωσαν την πολύ καλή προσπάθεια που έκαναν, γνωρίζοντας την ήττα με επιμέρους σκορ 21-25.

Το 2ο σετ δεν είχε καμία σχέση με τον ανταγωνισμό του πρώτου. Η ΑΕΚ επέβαλλε από νωρίς το ρυθμό της, κλείνοντας το σετ εύκολα με σκορ 11-25,κάνοντας το 0-2 και το αποφασιστικό βήμα νίκης. Στο 3ο σετ, η ομάδα μας προσπάθησε να ξαναμπεί στον αγώνα,πίεσε ξανά την υποδοχή της ΑΕΚ αλλά στα κρίσιμα σημεία,η ΑΕΚ είχε τη ψυχραιμία να αντιμετωπίσει την πίεση,και να κλείσει το σετ και να πάρει τη νίκη με επιμέρους σκορ 22-25.

ΥΓ: Φοβερή ατμόσφαιρα σήμερα το απόγευμα στο Χαλκιοπούλειο τόσο από τον κόσμο μας που για πολλοστή φορε βρέθηκε στο πλευρό της ομάδας μας όσο και από τους φίλους της ΑΕΚ που στήριξαν με τη φωνή τους την αγαπημένη τους ομάδα! Μια εικόνα που αρμόζει στα αθλητικά πλαίσια και που θελουμε να βλέπουμε πιο συχνά στα ελληνικά γήπεδα