Πέμπτη , 9 Δεκεμβρίου 2021
Breaking News
Κάντε LIKE στη σελίδα μας στο facebook

ΕΠΣ Φθιώτιδας: Το πρόγραμμα των αγώνων της Α’ Φθιώτιδας και του Κυπέλλου

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση από την  ΕΠΣ Φθιώτιδας για το Πρωτάθλημα της Α’ Φθιώτιδας και του Κυπέλλου για την σεζόν 2021-22,  σε γνωστό  κέντρο  εκδηλώσεων  στο Γοργοπόταμο,  το απόγευμα της Τετάρτης 25/8/2021.

Δείτε το πρόγραμμα που προέκυψε από την κλήρωση:

Πρόγραμμα Α’ Φθιώτιδας 2021-22

Στο φετινό πρωτάθλημα συμμετέχουν 13 ομάδες, αφού το Νέο Κρίκελλο (προς επιβεβαίωση του ρεπορτάζ του Lamia Ole δεν δήλωσε συμμετοχή), ενώ ο Δαφνησιακός Αρκίτσας και ο Κεραυνός Βαθυκοίλου θα αγωνιστούν στην Β’ Φθιώτιδας. Από την Γ’ Εθνική «επέστρεψε» ο Οπούντιος Μαρτίνου, που τον Ιανουάριο αποφάσισε να μην συμμετέχει στην επανέναρξη των πρωταθλημάτων. Η πρώτη σέντρα της σεζόν έχει οριστεί για τις 25 Σεπτεμβρίου.

1η Αγωνιστική
Μαλεσίνα – Οπούντιος Μαρτίνου
Καλύβια – Άρης Αγ. Κων/νου
Ευρυτανικός – Ολυμπιακός Λαμίας
Αστέρας Σταυρού – Δάφνη Λιβανατών
Στυλίδα – Ηράκλεια
Νίκη Αγ. Παρασκευής – Προοδευτική Λάρυνας
Ρεπό: Ρεγγίνι

2η Αγωνιστική
Ρεγγίνι – Μαλεσίνα
Οπούντιος Μαρτίνου – Καλύβια
Άρης Αγ. Κων/νου – Αστέρας Σταυρού
Ολυμπιακός Λαμίας – Στυλίδα
Δάφνη Λιβανατών – Νίκη Αγ. Παρασκευής
Ηράκλεια – Προοδευτική Λάρυμνας
Ρεπό: Ευρυτανικός

3η Αγωνιστική
Μαλεσίνα – Καλύβια
Ευρυτανικός – Ρεγγίνι
Αστέρας Σταυρού – Οπούντιος Μαρτίνου
Νίκη Αγ. Παρασκευής – Άρης Αγ. Κων/νου
Προοδευτική Λάρυμνας – Ολυμπιακός Λαμίας
Ηράκλεια – Δάφνη Λιβανατών
Ρεπό: Στυλίδα

4η Αγωνιστική
Ευρυτανικός – Μαλεσίνα
Καλύβια – Αστέρας Σταυρού
Ρεγγίνι – Στυλίδα
Οπούντιος Μαρτίνου – Νίκη Αγ. Παρασκευής
Άρης Αγ. Κων/νου – Ηράκλεια
Ολυμπιακός Λαμίας – Δάφνη Λιβανατών
Ρεπό: Προοδευτική Λάρυμνας

5η Αγωνιστική
Μαλεσίνα – Αστέρας Σταυρού
Στυλίδα – Ευρυτανικός
Νίκη Αγ. Παρασκευής – Καλύβια
Προοδευτική Λάρυμνας – Ρεγγίνι
Ηράκλεια – Οπούντιος Μαρτίνου
Ολυμπιακός Λαμίας – Άρης Αγ. Κων/νου
Ρεπό: Δάφνη Λιβανατών

6η Αγωνιστική
Στυλίδα – Μαλεσίνα
Αστέρας Σταυρού – Νίκη Αγ. Παρασκευής
Ευρυτανικός – Προοδευτική Λάρυμνας
Καλύβια – Ηράκλεια
Ρεγγίνι – Δάφνη Λιβανατών
Οπούντιος Μαρτίνου – Ολυμπιακός Λαμίας
Ρεπό: Άρης Αγ. Κων/νου

7η Αγωνιστική
Μαλεσίνα – Νίκη Αγ. Παρασκευής
Προοδευτική Λάρυμνας – Στυλίδα
Ηράκλεια – Αστέρας Σταυρού
Δάφνη Λιβανατών – Ευρυτανικός
Ολυμπιακός Λαμίας – Καλύβια
Άρης Αγ. Κων/νου – Ρεγγίνι
Ρεπό: Οπούντιος Μαρτίνου

8η Αγωνιστική
Προοδευτική Λάρυμνας – Μαλεσίνα
Νίκη Αγ. Παρασκευής – Ηράκλεια
Στυλίδα – Δάφνη Λιβανατών
Αστέρας Σταυρού – Ολυμπιακός Λαμίας
Ευρυτανικός – Άρης Αγ. Κων/νου
Ρεγγίνι – Οπούντιος Μαρτίνου
Ρεπό: Καλύβια

9η Αγωνιστική
Μαλεσίνα – Ηράκλεια
Δάφνη Λιβανατών – Προοδευτική Λάρυμνας
Ολυμπιακός Λαμίας – Νίκη Αγ. Παρασκευής
Άρης Αγ. Κων/νου – Στυλίδα
Οπούντιος Μαρτίνου – Ευρυτανικός
Καλύβια – Ρεγγίνι
Ρεπό: Αστέρας Σταυρού

10η Αγωνιστική
Δάφνη Λιβανατών – Μαλεσίνα
Ηράκλεια – Ολυμπιακός Λαμίας
Προοδευτική Λάρυμνας – Άρης Αγ. Κων/νου
Στυλίδα – Οπούντιος Μαρτίνου
Αστέρας Σταυρού – Ρεγγίνι
Ευρυτανικός – Καλύβια
Ρεπό: Νίκη Αγ. Παρασκευής

11η Αγωνιστική
Μαλεσίνα – Ολυμπιακός Λαμίας
Άρης Αγ. Κων/νου – Δάφνη Λιβανατών
Οπούντιος Μαρτίνου – Προοδευτική Λάρυμνας
Ρεγγίνι – Νίκη Αγ. Παρασκευής
Καλύβια – Στυλίδα
Αστέρας Σταυρού – Ευρυτανικός
Ρεπό: Ηράκλεια

12η Αγωνιστική
Άρης Αγ. Κων/νου – Μαλεσίνα
Δάφνη Λιβανατών – Οπούντιος Μαρτίνου
Ηράκλεια – Ρεγγίνι
Προοδευτική Λάρυμνας – Καλύβια
Νίκη Αγ. Παρασκευής – Ευρυτανικός
Στυλίδα – Αστέρας Σταυρού
Ρεπό: Ολυμπιακός Λαμίας

13η Αγωνιστική
Οπούντιος Μαρτίνου – Άρης Αγ. Κων/νου
Ρεγγίνι – Ολυμπιακός Λαμίας
Καλύβια – Δάφνη Λιβανατών
Ευρυτανικός – Ηράκλεια
Αστέρας Σταυρού – Προοδευτική Λάρυμνας
Νίκη Αγ. Παρασκευής – Στυλίδα
Ρεπό: Μαλεσίνα

*Στον δεύτερο γύρο τα ζευγάρια αντιστρέφονται

 

Πρόγραμμα Κύπελλο Φθιώτιδας 2021-22

Το διήμερο 11 και 12 Σεπτεμβρίου θα ξεκινήσει το φετινό Κύπελλο Φθιώτιδας. Σε αυτό συμμετέχουν συνολικά 24 ομάδες. Οι 13 της Α’ κατηγορίας, 10 από την Β’ και η Αταλάντη που για τρίτη συνεχόμενη σεζόν θα αγωνιστεί στην Γ’ Εθνική.

Το πρόγραμμα της Α’ φάσης (11-12/9 και 18-19/9):

ΚΑΛΥΒΙΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΡΕΓΓΙΝΙ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΥ
ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΓΑΛΗΣ ΒΡΥΣΗΣ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΔΟΜΟΚΟΥ
ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΣΤΥΛΙΔΑ
ΛΙΑΝΟΚΛΑΔΙ-ΝΙΚΗ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡΥΜΝΑΣ-ΦΡΑΝΤΖΗ
ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ-ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ
ΗΡΑΚΛΕΙΑ-ΔΑΦΝΗ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ

*Ανευ αγώνα προκρίνονται στην επόμενη φάση Αναγέννηση Δυτικής Φθιώτιδας, Εθνικός Κομποτάδων, Όμβρος Ομβριακής, Αστέρας Αγίου Σεραφείμ, Οπούντιος Μαρτίνου, Αταλάντη, Άρης Αγίου Κωνσταντίνου και Δίβρη.

Το πρόγραμμα της Β’ φάσης (13 και 27/10):

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΥΤΙΚΗΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΜΠΟΤΑΔΩΝ (α)
ΟΜΒΡΟΣ ΟΜΒΡΙΑΚΗΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΣΕΡΑΦΕΙΜ (β)
ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ-ΑΤΑΛΑΝΤΗ (γ)
ΑΡΗΣ ΑΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ-ΔΙΒΡΗ (δ)
ΚΑΛΥΒΙΑ Ή ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ- ΡΕΓΓΙΝΙ Ή ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΥ (ε)
ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΓ. ΒΡΥΣΗΣ Ή ΑΧΙΛ. ΔΟΜΟΚΟΥ- ΜΑΛΕΣΙΝΑ Ή ΣΤΥΛΙΔΑ (στ)
ΛΙΑΝΟΚΛΑΔΙ Ή ΝΙΚΗ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ- ΠΡΟΟΔ. ΛΑΡΥΜΝΑΣ Ή ΦΡΑΝΤΖΗ (ζ)
ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ Ή ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ- ΗΡΑΚΛΕΙΑ Ή ΔΑΦΝΗ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ (η)

Το πρόγραμμα της Γ’ φάσης (10 και 24/11):
Νικητής α-Νικητής β (1)
Νικητής γ-Νικητής δ (2)
Νικητής ε-Νικητής στ (3)
Νικητής ζ-Νικητής η (4)

Το πρόγραμμα της ημιτελικής φάσης (2 και 16/2):
Νικητής 1-Νικητής 2 (Α)
Νικητής 3-Νικητής 4 (Β)

ΤΕΛΙΚΟΣ
Νικητής Α-Νικητής Β

Εγγραφείτε στο κανάλι fonografos στο You Tube

Δες επίσης

Το δρόμο για τη φυλακή θα πάρουν τα δύο αρχηγικά μέλη του κυκλώματος διακίνησης ναρκωτικών στο Βόλο

Το δρόμο για τη φυλακή θα πάρουν τα δύο αρχηγικά μέλη του κυκλώματος διακίνησης ναρκωτικών, …

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *