Ακολουθήστε μας στο facebook

Κ19: Νίκη της Λαμίας επί της ΑΕΚ

Κ19: ΑΕΚ – ΠΑΣ Λαμία 1-2

Στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Υποδομών Κ19 της Super League, η ομάδα Κ19 της Λαμίας αντιμετώπισε το Σάββατο 11/11, στις Αθλητικές εγκαταστάσεις «Kick Academy», την αντίστοιχη ομάδα της ΑΕΚ της οποίας και επικράτησε με σκορ 1-2 και μάλιστα με ανατροπή.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 26ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πέτρου Σβίγκου για το 1-0. Στο 30΄ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση με τον Βασίλη Κοντονίκο για το 1-1.

Η ομάδας μας πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 65ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Λεωνίδα Νικολόπουλο και πήρε μια πολύ σημαντική νίκη απέναντι στην ΑΕΚ.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Κασίδης με βοηθούς τους Κουλοσούσα και Κωτσοβίλη.

Η σύνθεση της ομάδας μας:

Απόστολος Παπανικολάου: Καραγιάννης, Νικολόπουλος, Σαββάκης, Μαργαρίτης, Γυφτομήτρος, Λαμπρόπουλος, Ρωμανός, Γιωργαλής (90΄ Τσάτσος), Καψάλης, Βρέττας (75΄ Ζαλοκώστας), Κοντονίκος (93΄ Cela).

Εγγραφείτε στο κανάλι μας στο You Tube

Δες επίσης

Καμένα Βούρλα: Τίμησαν τους Πρωταθλητές Ευρώπης, την ποδοσφαιρική ομάδα Κ19 του Ολυμπιακού!

Οι νεαροί Πρωταθλητές Ευρώπης βρέθηκαν στη λουτρόπολη των Καμένων Βούρλων Όπως κάθε ομάδα που φιλοξενείται …