Breaking News
Κάντε LIKE στη σελίδα μας στο facebook

Λαμία – ΠΑΟΚ: 0-2

Νέα ήττα για την λαμιώτικη ομάδα….

Ο ΠΑΟΚ χάρη σε γκολ του Τζόλη (12′) και του Βιεϊρίνια (64′) κατάφερε να πάρει το διπλό με σκορ 0-2 απέναντι στην Λαμία για την 10η αγωνιστική της Super League Interwetten.

Ακολουθήστε μας  στο facebook

O ΠΑΟΚ ξεπέρασε την ήττα από την Αϊντχόφεν για το Europa League με τα χαμόγελα να επιστρέφουν χάρη σε μία νίκη στο πρωτάθλημα. Ο Δικέφαλος πήρε το διπλό με 2-0 στην έδρα της Λαμίας για την 10η αγωνιστική της Super League Interwetten. Έτσι, η ομάδα του Γκαρσία έφτασε τους 21 βαθμούς και σκαρφάλωσε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Τα δύο γκολ πέτυχαν οι Τζόλης από το 12ο λεπτό και Βιεϊρίνια στο 64ο λεπτό, ο οποίος με τρομερή εκτέλεση φάουλ σημάδευσε την επιστροφή του στα γκολ. Ο ΠΑΟΚ είχε τον έλεγχο καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, με τους γηπεδούχους να γίνονται ελάχιστα απειλητικοί.

Η Λαμία με αυτό το αποτέλεσμα παρέμεινε στην τελευταία θέση του πρωταθλήματος με δύο ισοπαλίες και έξι ήττες. Η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ παραμένει χωρίς νίκη στα οκτώ παιχνίδια που έχει δώσει.