Breaking News
Ακολουθήστε μας στο facebook

Νίκη για την Αναγέννηση Λαμίας στο τοπικό ντέρμπι με την ομάδα των Μπούκαλη

ΕΦΗΒΩΝ Ε΄ ΟΜΙΛΟΣ: Αναγέννηση Λαμίας-Μπούκαλη 60-59

Η Αναγέννηση Λαμίας νίκησε στο τοπικό ντέρμπι την ομάδα των Μπούκαλη με 60-59, σε ένα ματς που κρίθηκε στην παράταση!

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι είχαν το προβάδισμα στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, έφτασαν το σκορ ακόμα και στο +12 στη γ’ περίοδο, αλλά η Αναγέννηση ροκάνισε τη διαφορά για να ισοφαρίσει σε 53-53 οδηγώντας το ντέρμπι στην παράταση!
Εκεί, η Αναγέννηση προηγήθηκε 60-59 με μια βολή του Κουμπούρα, η Μπούκαλη έχασε την τελευταία επίθεση και το πρώτο ροζ φύλλο αγώνος κατέληξε στο τέλος στα χέρια των γηπεδούχων!
Διαιτητής: Ζάχος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-12, 22-26, 37-43, 53-53 (καν. διάρκεια), 60-59 (παρατ.-τελ. αποτελ.).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας Κ.-Κουμπούρας Β.): Αθανασόπουλος 8 (1), Κουμπούρας Δ. 9, Αγγελόπουλος 21, Καλαθάς 6, Κεφαλάς 8, Γαλανός 6, Τσίκνας.

ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Πιτσιλιώνης): Πατάγιας, Λεπίδας, Κιαμούρης 17, Τριανταφύλλου 7, Μαυράκης 2, Παπαγεώργιου Φ. 20 (2), Παπαγεωργίου Ν. 3 (1), Μαφούνης 2, Καμπάς 8, Παπακώστας.

Εγγραφείτε στο κανάλι μας στο You Tube

Δες επίσης

Ολυμπιακός – ΠΑΣ Λαμία, για την 8η αγωνιστική των playoffs της Super League

Εκτός έδρας αγώνας για την ομάδα μας στις  28/4/2024  Την ομάδα του Ολυμπιακού αντιμετωπίζει ο …