Ακολουθήστε μας στο facebook

Νίκη του Α.Ο. Λαμίας  με επική ανατροπή! [ΦΩΤΟ]

Ο Α.Ο. Λαμίας 2013 ΙΝΤΕΡΚΑΤ διπλασίασε τις νίκες του στη φετινή Volley League Γυναικών, με μια ανατροπή  απέναντι στον Απολλώνιο,  που «μίλησε» η καρδιά και η έδρα της Λαμίας.

Όπως αναφέρει ο Α.Ο. Λαμίας, στο 1ο σετ, οι δυο ομάδες μπήκαν δυνατά στον αγώνα,το παιχνίδι ήταν ντέρμπι, με τις φιλοξενούμενες να το κερδίζουν με επιμέρους σκορ 22-25. Το 2ο σετ, αν και η ομάδα μας ήθελε να ισοφαρίσει, οι φιλοξενούμενες αιφνιδίασαν τις γηπεδούχες κάνοντας σχετικά εύκολα το 0-2 με σκορ 14-25.

Κάπου εκεί όμως «χτύπησε» το καμπανάκι της αντεπίθεσης.

Οι αθλήτριες του Ηλία Αγγέλη μπήκαν στο 3ο σετ με το «μαχαίρι στα δόντια», πίεσαν την άμυνα των φιλοξενούμενων και επικράτησαν στο σετ με 25-20 μειώνοντας σε 1-2. Στο 4ο σετ, επέβαλλαν το ρυθμό τους, ενώ στην εξίσωση του αγώνα μπήκε και ο κόσμος δείχνοντας τη στήριξή του προς την ομάδα μας, με αποτέλεσμα το σετ να κλείσει με 25-22 και ο αγώνας να κρίνεται πλέον στο tie break. Εκεί,ομάδα και κόσμος ήταν «ένα»! Ο κόσμος με τον παλμό του και οι αθλήτριες με τη ΨΥΧΗ τους, κέρδισαν το σετ και παράλληλα τον αγώνα με σκορ 15-12, ολοκληρώνοντας την επική ανατροπή με εμφατικό τρόπο!

ΥΓ: Το πιο μεγάλο «ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ» πηγαίνει στον κόσμο μας που για ακόμα μια φορά ήρθε απόψε στο Χαλκιοπούλειο. Ήταν αυτός που μας κράτησε στο 0-2 και ήταν και αυτός που μας ώθησε στη μεγάλη ανατροπή-νίκη! Το έχουμε ξανά πει αλλά θα το ξαναπούμε για να το εμπεδώσει και ο τελευταίος, ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ

Εγγραφείτε στο κανάλι μας στο You Tube

Δες επίσης

Tελετή έναρξης για το 3ο Τουρνουά Βαλένθια στο Δήμο Καμένων Βούρλων

Ξεκινά το 3ο Τουρνουά Βαλένθια! Η τελετή έναρξης του 3ου Τουρνουά Βαλένθια θα γίνει  στις …