Ακολουθήστε μας στο facebook

Ο Λεωνίδας Βόκολος για τον αγώνα ΠΑΣ Λαμία – Ατρόμητος Αθηνών [ΒΙΝΤΕΟ]

Η συνέντευξη τύπου του προπονητή της Λαμίας Λεωνίδα Βόκολου για τον αγώνα ΠΑΣ Λαμία – Ατρόμητος Αθηνών στις 26/ 11/2023

Δήλωσε ο προπονητής του ΠΑΣ Λαμία:

“Το παιχνίδι σήμερα ήταν ενδιαφέρον για τον κόσμο. Για εμάς μένει η αίσθηση πως θα μπορούσαμε να έχουμε πάρει κάτι παραπάνω. Στο πρώτο δεκάλεπτο δεχθήκαμε δύο γκολ χωρίς να υπάρχει λόγος. Το ευχάριστο είναι πως βγάλαμε αντίδραση. Μετά το 20λεπτο και ιδιαίτερο στο δεύτερο ημίχρονο κάναμε φάσεις και δημιουργήσαμε προϋποθέσεις για γκολ. Τελειώσαμε όμως με ένα αποτέλεσμα που θεωρώ πως θα μπορούσε να είναι καλύτερο για εμάς.

Αυτό είναι το ποδόσφαιρο. Χαίρομαι για την αντίδραση των παικτών μου, γιατί καταλαβαίνετε πως μετά το 2-0 τόσο νωρίς, το να καταφέρουν να το γυρίσουν και να έχουν φάσεις δεν είναι εύκολο. Τους αξίζουν συγχαρητήρια για αυτό. Συνεχίζουμε, ο δρόμος είναι δύσκολος όπως λέω πάντα και το σημερινό ήταν ακόμα πιο σημαντικό. Ερχόμασταν από έναν αποκλεισμό που μας στεναχώρησε όλους και στεναχώρησε την πόλη γενικότερα. Έπρεπε να βγάλουμε αντίδραση. Αυτό είπα στα παιδιά, ότι έπρεπε να δείξουμε στον κόσμο ότι ξέρουμε τι πρέπει να κάνουμε”.

Λαμία – Ατρόμητος Αθηνών 3-3