Breaking News
Ακολουθήστε μας στο facebook

Σημαντική νίκη για τον Α.Ο. Λαμίας 2013 ΙΝΤΕΡΚΑΤ!

Επιβλητική εμφάνιση και πρώτο «καθαρό» τρίποντο!

Ο Α.Ο. Λαμίας 2013 ΙΝΤΕΡΚΑΤ πανηγύρισε την πρώτη του «καθαρή» νίκη για τη φετινή Volley League Γυναικών απέναντι στον Ηλυσιακό.

Τα κορίτσια του Ηλία Αγγέλη μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι,επέβαλλαν το ρυθμό τους και με «καθαρό» μυαλό στα κρίσιμα σημεία έκαναν το 1-0 με επιμέρους σκορ 25-22.

Στο 2ο σετ, ξανά η ομάδα μας ήταν επιβλητική,κυριάρχησε από την αρχή και έκανε το 2-0 σε ένα σετ που είχε διάφορες διακυμάνσεις με σκορ 25-23. Η ομάδα του Ηλυσιακού θέλησε να αντιδράσει,πίεσε στο 3ο σετ,έβαλε δύσκολα και μείωσε εν τέλει σε 2-1 με σκορ 23-25.

Ο ΑΟΛ όμως δεν είχε χάσει την πίστη του για νίκη παρά τη μείωση του σετ. Οι αθλήτριές μας έπαιξαν ξανά ομαδικά,έβγαλαν ωραίες συνεργασίες και πανηγύρισαν τη μεγάλη νίκη σε ένα ντέρμπι με επιμέρους σκορ του 4ου σετ 25-20.

Όπως αναφέρει η διοίκηση της ομάδας, “Ένα ακόμα «ευχαριστώ» στον κόσμο μας για τη στήριξη! Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας το ερχόμενο Σάββατο στη Θεσσαλονίκη με αντιπαλο τον Άρη. Ανανεώνουμε το ραντεβού μας για τις 23 του μήνα,στο γήπεδό μας με αντίπαλο το Μαρκόπουλο…Πάμε γερά ΑΟΛ