Σάββατο , 27 Απριλίου 2024
Breaking News
Ακολουθήστε μας στο facebook

Αναγέννηση Λαμίας: Δεν τα κατάφερε στις λεπτομέρειες – Ηττήθηκε 55-62 από τα Τρίκαλα

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Έφτασε κοντά αλλά… Αναγέννηση Λαμίας-Τρίκαλα 55-62

Η Αναγέννηση Λαμίας έψαξε μια μεγάλη νίκη για να ρεφάρει την ήττα από το Αγρίνιο, έφτασε κοντά να το πετύχει απέναντι στα ισχυρά Τρίκαλα, αλλά δεν τα κατάφερε στις λεπτομέρειες γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 55-62.

Η ομάδα του Κουμπούρα ξεκίνησε πολύ καλά το ματς, προηγήθηκε με 22-13 στο 10′ με τα Τρίκαλα να ανεβάζουν την απόδοσή τους για να προσπεράσουν στο ημίχρονο με 28-34.
Στη συνέχεια η Αναγέννηση που έπιασε σούπερ απόδοση σε…λάθος αγώνα, πήρε και πάλι το προβάδισμα (47-43), για να πάει το ματς στον πόντο και στο τέλος οι φιλοξενούμενοι με την εμπειρία τους να φτάνουν στη νίκη την ίδια ώρα που η Αναγέννηση ήταν άτυχη, χάνοντας 2-3 σουτ με καλές προϋποθέσεις που αν έμπαιναν θα άλλαζαν τη ροή του παιχνιδιού.
Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Κούλης Χ.-Αδαμόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-13, 28-34, 47-43, 55-62

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας): Αγγελόπουλος, Φετοκάκης 3, Λιάπης 14 (2), Αντωνόπουλος 7, Κουμπούρας 3, Μεϊντάνης 2, Τσιότας 6, Πελεκούδας, Χρυσοσπάθης, Χαντζόπουλος 16 (4), ΚΕφαλάς, Κοντολάτος 4.

ΤΡΙΚΑΛΑ (Παπαδημητρίου): Λεπενιώτης 23 (1), Γκάντιας 9, Κιτσάνης 2, Αργύρης 11 (1), Αγαπίου 2, Τζιαννής 6, Μερίτσης, Αθανασόπουλος 9, Φέτσης.

Ακολουθήστε τη σελίδα μας στο FACEBOOK

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ (4ος ΟΜΙΛΟΣ): Αποτελέσματα & Βαθμολογία (12η αγωνιστική)

Η Αναγέννηση Λαμίας υποδέχθηκε στο ”Χαλκιοπούλειο” για τη 12η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής τα Τρίκαλα ψάχνοντας τη νίκη και τη βαθμολογική υπέρβαση, χωρίς όμως να τα καταφέρει παρά την καλή της εμφάνιση.
Θετικό στοιχείο πάντως για την ομάδα του Κουμπούρα, η ήττα του Αγρινίου στην έδρα της Νίκαιας.