Αναλυτικά τα δρομολόγια των Κινητών Αστυνομικών Μονάδων στη Θεσσαλία για την εβδομάδα από 12/12/2022 έως 18/12/2022
Ανακοινώνεται ότι για το χρονικό διάστημα από 12 έως 18 Δεκεμβρίου 2022, τα δρομολόγια των Κινητών Αστυνομικών Μονάδων της Γενικής Περιφερειακής Αστυνομικής Διεύθυνσης Θεσσαλίας θα είναι τα ακόλουθα:
ΝΟΜΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ:
1η ΚΙΝΗΤΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ
· Δευτέρα (12-12-2022) και ώρες 18:00 – 00:00: Αμπέλια – Κλεινός – Καλογριανή – Γλυκομηλιά – Παλιοχώρι – Αηδόνα – Χρυσομηλιά – Ελάτη – Πύλη
· Τρίτη (13-12-2022) και ώρες 17:00 – 00:00: Πύλη – Περτούλι – Νεραϊδοχώρι – Πύρρα – Δέση – Αγία Παρασκευή – Μηλιά – Κατάφυτο – Ανθούσα – Χαλίκι – Καλαμπάκα
· Τετάρτη (14-12-2022) και ώρες 08:00 – 15:00: Μουργκάνι – Μεγ. Κερασιά – Ορθοβούνι – Τριγώνα – Ανάληψη – Πεύκη – Κορυδαλλός – Παναγία – Μαλακάσι
· Πέμπτη (15-12-2022) και ώρες 08:00 – 15:00: Μηλότοπος – Ελάφι – Καλομοίρα – Ματωνέρι – Αμπελοχώρι – Καστανιά – Αμάραντος – Τριφύλια – Κρύα Βρύση
· Παρασκευή (16-12-2022) και ώρες 08:00 – 15:00: Μουργκάνι – Αγ. Δημήτριος – Ξηρόκαμπος – Οξύνεια – Αγναντιά – Σταγιάδες – Κακοπλεύρι – Αγιόφυλλο
· Κυριακή (18-12-2022) και ώρες 18:00 – 00:00: Καστανιά – Στεφάνι – Δολιανά – Κρανιά – Καλλιρόη – Πολυθέα – Μηλιά – Αγία Παρασκευή
2η ΚΙΝΗΤΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ
· Δευτέρα (12-12-2022) και ώρες 17:00 – 00:00: Καλαμπάκα – Σκεπάρι – Γάβρος – Θεοτόκος – Αχλαδέα – Ασπροκκλησιά – Ψήλωμα – Κερασούλα – Αγ. Τριάδα
· Τρίτη (13-12-2022) και ώρες 17:00 – 00:00: Πύλη – Κοτρώνι – Βροντερό – Βλάχα – Περτούλι – Νεραϊδοχώρι – Πύρρα – Δέση – Αγ.Νικόλαος – Δροσοχώρι – Γαρδίκι – Αθαμανία
· Τετάρτη (14-12-2022) και ώρες 08:00 – 15:00: Ρίζωμα – Πλάτανος – Αρδάνι – Λαγκαδιά – Ελληνόκαστρο – Λιόπρασο – Κουμαριά – Αγριελιά – Διάσελο – Αχλαδοχώρι
· Πέμπτη (15-12-2022) και ώρες 08:00 – 15:00: Κονισκός – Φλαμπουρέσι – Γερακάρι – Λογγά – Αχελινάδα – Μαυρέλι – Φωτεινό
· Παρασκευή (16-12-2022) και ώρες 08:00 – 15:00: Πύλη – Στουρναρέικα – Βαθύρεμα – Λιβαδοχώρι – Ν. Πεύκη – Μοσχόφυτο – Βαλκάνο – Πολυνέρι – Μεσοχώρα – Αρματωλικό – Αετός – Παχτούρι – Λαφίνα – Κορυφή – Νεράιδα
· Σάββατο (17-12-2022) και ώρες 08:00 – 13:00: Ξυλοπάροικο – Πρόδρομος – Γοργογύρι – Κόρη – Γενέσι – Ανταλλάξιμα – Καλονέρι – Βυτουμάς – Αγία Παρασκευή – Κορομηλιά – Κρύα Βρύση
ΝΟΜΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ :
· Δευτέρα (12-12-2022) και ώρες 17:00 – 00:00 : Άγιος Ακάκιος – Ελληνόπυργος – Μαυρομμάτι – Ελληνόκαστρο – Αμυγδαλή – Κρυοπηγή – Ανθοχώρι
· Τρίτη (13-12-2022) και ώρες 17:00 – 00:00 : Ανάβρα – Αχλαδιά – Λεοντάρι – Ασημοχώρι – Γραμματικό
· Τετάρτη (14-12-2022) και ώρες 08:00 – 15:00 : Λουτροπηγή – Ρεντίνα – Αηδονοχώρι – Βαθύλακκος – Κτιμένη
· Πέμπτη (15-12-2022) και ώρες 08:00 – 15:00 : Πορτή – Τρυγώνα –Βατσουνιά – Δρακότρυπα – Οξυά – Αργιθέα
· Παρασκευή (16-12-2022) και ώρες 08:00 – 15:00 : Καταφύγι – Άγιος Αθανάσιος – Καστανιά – Μούχα – Ανθηρό – Καροπλέσι
· Κυριακή (18-12-2022) και ώρες 19:00 – 00:00: Άμπελος – Δασοχώρι -Μελισσοχώρι – Φίλια – Μαυραχάδες – Κέδρος – Θραψίμι